Umět šít se vyplatí
Určitě vám někdy babička říkala, že za jejího mládí nebyl v obchodech zrovna výběr, co se textilu týkalo. Módní oblečení sice bylo k dostání, ale většina lidí si šila svoje vlastní oblečení i doma. Za prvé tak získali originální kousky, které se v obchodech sehnat nedaly, a za druhé tím ušetřili spousty peněz. Sehnat kvalitní oblečení byla i otázka peněz, tak jako dneska. A zatímco dnes obchody doslova přetékají zbožím ze zahraničí, dřív byl zboží nedostatek a výběr byl tedy značně omezený.

šicí stroj

Téměř v každé domácnosti se našel šicí stroj. Ženy ho využívaly především k šití nových kousků, ale i k opravám těch starších. Tehdejší trendy v bydlení navíc velely že je nutné mít doma různé záclony a závěsy, a tak bylo nutné upravovat i domácí textilie, a šít si bytové doplňky. Mnoho lidí šití bavilo, a zejména ženy se našly v různých časopisech o módě, kde se daly sehnat i přílohy ve formě střihů na jednotlivé kousky.

Protože se zrušily dílny ve školách, zvýšil se počet lidí studující vysokou a upouštělo se od výučních oborů, mezi které patří i krejčí a krejčová, klesal pozvolna i zájem o domácí šití. V současné době jsou ale zase šicí stroje celkem v kurzu, protože oblečení bývá často nekvalitní a drahé.

barevné nitě

Nemusíte si šít oblečení
Umět šít na stroji je ideální i z jiného důvodu. Snadno si opravíte poškozené oblečení. Je škoda vyhazovat kabát jen proto, že má rozbitý zip nebo rozpáranou kapsu. K šití potřebujete hlavně nitě, pomocí kterých si nejen ušijete co potřebujete, ale pomocí kterých si opravíte cokoliv co je potřeba. U nás najdete nitě jen tak do jehly, i do šicího stroje. Ať už jen opravujete děravé ponožky nebo si chcete dokázat opravit i větší kusy oděvu, u nás najdete všechno co potřebujete. Pokud hledáte celé široké barevné spektrum nití, u nás ho najdete.

Profile Picture for