Jste rodilí Opaváci, anebo jste se do Opavy přistěhovali, a považujete tuto oblast za svůj domov? Bydlíte někde na okraji města, například v Jaktaři, v Kateřinkách nebo v Kylešovicích, kde vás téměř všichni z blízkého okolí dobře znají, a vážíte si toho, že můžete bydlet právě zde?

město Opava

Ono to ale není vždy růžové, jak se zdá, Opavsko je krásné, je zde od jara do podzimu příjemné teplo a do Jeseníků to máte jen sotva šedesát kilometrů, ale ne všichni lidé jsou přívětiví a vstřícní. I zde se můžete setkat se závistí, a to v krajní podobě, vyhrocené do obludných rozměrů.

město Ostrava

Lidé si závidí kde co, nové auto, nový dům, krásnou ženu, svalnaté a zdravé tělo, prostě cokoli, co zrovna sami nemají, anebo neví, jak to získat. Závidí si ale i podnikatelské úspěchy, přitom kolikrát netuší, jaká úskalí podnikatelům připravuje současná legislativa a mezilidské vztahy, podnikání není zkrátka pro každého, musíte mít pevné nervy a hlavně si vědět rady s každým příkopem, který je vám přes cestu nastražen hloupými či zlými lidmi.

Abyste mohli podnikat v poklidu, je rozumné lidem ve vašem okolí mnoho o sobě neprozrazovat. To, že ví, kdy jste se narodili, a že jste chodili do základní školy v Ruské ulici, nic neznamená, ale detaily o vaší podnikatelské aktivitě se vám mohou stát osudnými. Pro Opaváky se ovšem nabízí možnost využít zřízení virtuálního sídla v Ostravě. Do Ostravy to z Opavy není daleko, máte v Ostravě k dispozici zasedačku pro vyřizování firemní agendy a pořádání různých akcí a setkání, ať už osobního či přátelského charakteru, a hlavně sídlo firmy mimo Opavu znamená jistý díl anonymity, která panuje ve velkých městech, tedy samozřejmě i v Ostravě. Virtuální sídla lze zřídit i jinde, například v Praze, v Brně nebo v Plzni, pokud vám to bude vyhovovat tam, není problém to zařídit takto, což se může hodit například při očekávaném stěhování.

Profile Picture for