Kolikrát jenom se my lidé dostáváme do nepříjemné situace! A jak velké procento takových nepříjemných situací jenom tvoří peníze! Často bychom mohli vést docela normální život, jenže právě kvůli tomu, že nemůžeme zaplatit za všechno, co potřebujeme, tento nevedeme. A strádáme.

Někdy si třeba málo vyděláme. A pak je jasné, že nám finanční prostředky na všechno nemohou vystačit. Jindy se pro změnu objevuje potřeba vynaložit větší peníze za něco, co jsme nepředpokládali, co je ale nezbytné, a ani pak se s tím nezvládneme finančně vypořádat. A jakmile se dostaneme do finančních potíží, máme celou řadu problémů, kterých se nezbavíme, dokud zase dost peněz neseženeme.

cizí peníze

Skutečností ale je, že se peníze neshánějí jednoduše. Obstarat si je znamená hodně náročný úkol, se kterým se jen tak někdo nevypořádá. A tak je nakonec vlastně dobře, když si peníze, které si právě nezvládáme vydělat, můžeme aspoň od někoho půjčit.

Dobrý nápad, že? Jenže kdo nám půjčí, pokud jsme na tom právě finančně bledě? Kdo nabídne peníze někomu, kdo si právě nevystačí ani sám, natož aby mu ještě zbývaly finance na hrazení splátek takové půjčky? Někdo takový se nehledá ani trochu snadno.

cizí peníze

Ale možnost tu přesto skoro vždycky je. A pokud se bavíme o půjčkách pro majitele nemovitostí, dospějeme nakonec ke zjištění, že je zřejmě nejlepší a dost možná i jedinou dostupnou nabídkou americká nebankovní hypotéka. Protože u té je splácení zaručené právě zmíněnou nemovitostí, a ne prokazatelnými velkými příjmy spolu s čistými registry dlužníků, jak se to vyžaduje v bankách.

Když lidé potřebují velké peníze, prostě se obrátí na nebankovní společnost a vezmou si její hypotéku. A skoro hned mají po starostech. Protože se tu nikdo dlouho neprověřuje a každý může mít dost peněz pomalu hned. A tím je i hodně komplikovaná situace vyřešena.

Profile Picture for