Dnes se bez chytrého mobilního telefonu obejde v podstatě jen málokdo, a je jedno, jestli máme Android nebo Apple. V každém případě však platí, že nechceme, aby se poškodil. Přitom největší nebezpečí mu hrozí právě od nás, když jej denně používáme.

Zdaleka nejběžnějšími problémy je poškrábaný displej či nejrůznější odřeniny, případně dokonce odlomené rohy. Přitom tomu lze poměrně snadno předejít pořízením kvalitního krytu. To je ostatně hned ta první věc, kterou byste měli po pořízení chytrého mobilu udělat.

Avšak platí, že není kryt jako kryt. Je potřeba vybrat ten správný, a k tomu musíte také jít na to správné místo. Je potřeba vědět, kde seženeme například kryt na iPhone 7, pokud jej budeme potřebovat. A to není až tak snadné.

mobil ležící na diáři

Samozřejmě, můžeme jej koupit přímo od výrobce. Zde je výhodou poměrně vysoká kvalita a dlouhá životnost. Musíme se však připravit na to, že si připlatíme. I tady totiž platí, že platíme spíše za značku, než za produkt. A to rozhodně není ideální.

Využít můžeme také univerzální kryty, které se prodávají v mnoha obchodech s elektronikou. Ty jsou neznačkové a tedy i levnější. Avšak ačkoliv jsou zpravidla méně kvalitní, i zde lze při troše hledání najít skutečně dobré kousky, které se těm originálním naprosto vyrovnají.

používání mobilu

Rozhodně bychom se však měli vyhnout nejrůznějším tržištím. Jistě, mají tam velkou nabídku se zajímavými designy, a to za skutečně nízké ceny. Problém však je, že se často jedná pouze o padělky známých značek, a to padělky velmi nekvalitní. Nemůžeme tedy počítat s tím, že nám náš přístroj ochrání nebo že vydrží dlouho.

Stejně tak lze odradit od nákupu na internetu, neboť zde neuvidíte, co přesně kupujete, dokud vám to nepřijde domů. Můžete pak zjistit, že jste namísto kvalitního originálního krytu dostali jen levnou kopii. Nakupujte tedy skutečně jen u prověřených obchodů. Jistě, může to být dražší, ale věřte, že se to rozhodně vyplatí.

Profile Picture for