Zná to každý majitel bazénu, a je jedno zda velkého či malého. Oba se musí o čistotu vody starat a musí si ji zasloužit. A kolem toho se nahromadí spousta věcí. Malých i velkých. Tu nejhrubší nečistotu je třeba nejprve posbírat síťkou. Může to být stará punčocha na klacku, nebo elegantní síťka na teleskopické tyči. Co myslíte, že vypadá lépe? Ty jemnější nečistoty nacucá filtrace a ony ulpí na… Nu, na čem vlastně ulpí. Co je tam vevnitř, kde se nečistoty zachytávají? Nuže, na to se musíme podívat drobátko blíže.

dívka v bazénu

Pokud jste si pořídili filtr kartušový, zachytávají se nečistoty na papírové vložce. Tento filtr není příliš výkonný, takže se doporučuje spíše k vířivkám a podobně. Tuto vložku je třeba často čistit a po několika dnech také vyměnit za novou. Což leze do peněz. Na rozdíl od tohoto zařízení je ta druhá filtrace, písková, snadněji udržovatelná. Zde se nečistoty zachytávají do písku, nebo zeolitu. Ten se sice také zanáší, což je pochopitelné, ale na rozdíl od kartuší je třeba jej čistit jednou za čas. Měnit se může třeba po třech až pěti letech. To záleží na to, jak často je spuštěn. Pokud jede v kuse, bude to třeba možná udělat častěji.

Čištění kartuší je pracné, musí se vyndat, proplachovat, nebo musí být namočené dvacet čtyři hodin v čistícím roztoku. Což tomu papíru neprospívá, to je jasné. U filtrace pískové postačí pustit vodu obráceně a je to.

brýle u bazénu

Písek do bazénové filtrace nakoupíte velmi snadno v obchodech s bazénovou technikou. A abyste takový nemuseli dlouho hledat, umístil jsem zde odkaz na jeden z nich. Na ten nejlepší a nejlevnější. Takže vám postačuje klik na onen zmíněný link a ihned jste v obchodě, kde si můžete písek obstarat. A nejen ten, lze tam koupit více věcí, které jistě použijete. Takže se nebojte objednávat a na zboží si pak můžete počkat doma pěkně v klidu. Uvidíte, že dorazí velmi rychle.

Profile Picture for