Strachu je ale dobré se vždy zbavit a se strachem z létání tomu je úplně stejně. Nemuset se totiž bát několikahodinové cesty v letadle dokáže samo o sobě zlepšit dovolenou a zpříjemnit první chvíle v cílové destinaci i samotný odlet. Jenže, překonat svůj strach často není úplně jednoduché. Věřte ale tomu, že s trochou úsilí a našimi tipy se i v dlouho nesnášeném letadle nakonec budete moci cítit i příjemně. Pokud jste až dosud sledovali zprávy a filmy o letech, které skončily tragicky, a hlavně z tohoto váš strach pramení, skoncujte s tím. Naopak si zkuste připomenout, kolik letů za den proběhne a kolik z nich takto špatně skončí.

Letadlo na nebi

Možná vám poté konečně dojde, že letecká přeprava nemusí být nutně tak nebezpečná, jak jste si dosud mysleli. Jinak by úspěšně do cíle asi nedocestovalo takové množství lidí a turistů a ani letecká přeprava léků a jiného zboží by nebyla úspěšná. Pokud to bude možné, zkuste si letadlo projít ještě předtím, než se zvedne ze země. Jestli se vám tento způsob seznámení nepodaří uskutečnit, posbírejte alespoň co možná nejvíce zkušeností z okolí, třeba od těch, kteří již mají několik cest letadlem za sebou. Po nástupu do letadla rozhodně nepomůže začít se okamžitě stresovat tím, co bude v případě komplikací nebo drobných turbulencemi.

Žena u moře

Nejlépe vám asi bude, pokud usnete, často to ale není tak úplně jednoduché, a to zvláště při prvních cestách. Nebojte se tedy vzít si s sebou na cestu věci, pomocí kterých se zvládnete zabavit nebo uklidnit, když pro vás bude spánek nemožný. Pro někoho je vhodné něco na čtení, jiný si pustí kvalitní film nebo oblíbenou hudbu a další je již myšlenkami na dovolené, kde na teplé pláži určitě na strach z létání úplně zapomenete. Tak se pokuste svůj strach z létání překonat – protože věřte tomu nebo ne, ale ony i chvíle před odletem a po nástupu do letadla mohou být skutečně docela příjemné a mnoho lidí si je dokáže také pořádně vychutnat. Třeba se to časem podaří i vám!

Profile Picture for