Mám opravdu moc ráda čaje. Abych se přiznala, tak v tomhle jsem pohodě po dědečkovi. Protože můj dědeček měl také opravdu moc rád čaje a čaje si také moc rád vychutnával o samotě, ale také samozřejmě s přáteli. Můj dědeček mi vždycky říkal, že čaj je také základ zdraví a lidského života. To jsem moc nedokázala pochopit, co mi vlastně tím dědeček chce říct. Bylo mi sice deset let, když mi tohle dědeček vyprávěl, ale stále jsem si s tím neuměla poradit. A později, když mi bylo asi sedmnáct anebo osmnáct let, tak mi dědeček řekl tohle samé, aby mi to připomněl. Potom jsem vlastně už zjistila, že čaje jsou tady s námi už pradávna a že jsou velice i tisíce let staré.

Čaje léčí.

Že prý už i staří Egypťané měli různé čaje, které si vařili, aby byly zdraví. Protože dříve se věřilo hlavně v to, že kdo bude pít opravdu hodně léčivé čaje, že ho to vyléčí opravdu ze všech neduhů. A například čaj rooibos, který je velice kvalitní a také velice starý. Jsou už i prý takové středověké záznamy, kdy se čaj rooibos vyráběl a užíval se. A to například ve starém Řecku, kde byl čaj rooibos velice hodně oblíbený a také hojně využívaný. Já sama jsem si řekla, že kdyby bylo na mě, tak bych opravdu doporučovala všem, aby si někdy dopřáli také čaj rooibos, protože je opravdu zdraví. Dokáže uklidnit tělo a také zároveň povzbudit.

Rooibos mám ráda.

Není to čaj, který byste měli pít před usnutím anebo ulehnutím do postele. On vás tak trošku nabudí. Je to spíše takový čaj, který se hodí hlavně na zimu, protože čaj rooibos dokáže opravdu perfektně prohřát tělo. A také člověka povzbudí a připraví ho na něco náročného. Tedy alespoň takhle to vždycky vyprávěl můj dědeček. Já jsem si řekla, že čaj rooibos také zařadím do svých denních rituálů. Dopřávám si ho vždycky před kávou. Takže když ráno vstanu, tak káva není úplně to první, co si vychutnám. Ale prvně si vychutnám čaj rooibos, a to bez cukru, občas si tam dávám malou lžičku medu. Potom, co dopiji čaj rooibos, který mě tak opravdu krásně navnadí a uklidní, tak si dopřeji malý šálek kávy. Protože se přiznám, že bez kávy bych opravdu nedokázala fungovat. Kávu mám opravdu hodně ráda, ale na čaji si také dávám záležet.

Profile Picture for