Výstavba rodinných domků neustále vede k tomu, že mnoho volného pozemku nezískáte, protože důraz na bydlení je daleko přednější než například zahrada. Pokud máte u svého rodinného domku omezený prostor, ale přesto byste si rádi vypěstovali vlastní zeleninu, poté si vyberte skleník 2,5 x 3 m, který je rovněž nejvíce žádaným typem. V tomto případě získáte velmi kvalitní prostor na pěstování zeleniny, ale také se vám vejde i do menších prostorů. Ideální skleníky pochází od českého výrobce, který má bohaté zkušenosti s výrobou a předně si dává záležet na kvalitním materiálu a precizní výrobě. Poté vaši úrodu rozhodně neovlivní špatné počasí, ale i skleník zůstane nedotčený.

skleník skleněný

Sklo nebo polykarbonát

V tomto případě je to spíše o vašem rozhodnutí. Dnes neplatí, že je něco lepšího a výjimečného než to druhé. Samozřejmě příznivci skla dají přednost skleněné verzi, bytelné konstrukci a opačná strana si bude vychvalovat polykarbonát. Je pravdou, že poté můžete dát na vaši vlastní intuici, která vám napoví, jak se rozhodnout. Obě dvě verze vás každopádně nezklamou. Spíše je třeba se soustředit na jiné komponenty, jako je konstrukce a spojovací materiál.

ekogarden

Další doplňky

Při nákupu skleníku se rozhodně vyplatí sledovat i další nabídku. Výrobce totiž nabízí mnoho různých doplňků, které vám zpříjemní vaše zahradničení. Mohou to být třeba i jen poličky, regály nebo okna navíc, automatické otevírání oken a mnohé další. Právě český výrobce skleníků Ekogarden nabízí ke každému svému produktu ještě další doplňky, ty si lze dokoupit i později, ale právě díky tomu máte jistotu, že vše bude poté v souladu s vaším typem skleníku a doplňky budou naprosto vyhovující. Pak je celkem logické, že dalším kritériem pro výběr skleníku měl být i samotný jejich výrobce s jeho nabídkou.

Profile Picture for