Máte moderní domov a chcete tomu přizpůsobit i pěstování květin? Už dlouhé roky je možné si koupit okrasné keramické obaly na květináče, které ale mají tu nevýhodu, že se kvůli své neprůhlednosti nehodí ke květinám, které potřebují aby jejich kořeny měly denní světlo. Také nejsou vhodné pro začátečníky, protože do květináče nevidíte a nevíte zda rostlinu něco netrápí. Další nevýhodou keramických obalů je ten, že se v nich snáz drží voda a kvůli tomu dochází k častému přelévání květin.

květiny kokedama

Nemusíte pěstovat jen obyčejné květiny, ale můžete zkusit i trochu něco exotičtějšího, a nejde jen o druhy rostlin, ale i o způsob pěstování. Jedním z nich je pěstování určitých druhů květin v kokosovém balu, který se obaluje do mechu a zavěšuje do prostoru. Další způsob je aerárium Lepaso, což je průhledná závěsná baňka, do které se dá mech a zemina nebo kamínky a dají se v něm pěstovat hlavně sukulenty, které vypadají krásně a nedorůstají příliš velkých rozměrů. Terária se dají volně zavěsit kamkoli chcete, takže si s nimi můžete dekorovat koupelnu, kuchyni či jakýkoliv jiný prostor ve vaší domácnosti.

Pěstování květin je hobby mnoha lidí, a často trvá než se o ně naučíte starat tak jak potřebují. Pokud teprve začínáte, můžete být zpočátku smutní z neúspěchů. Mnozí začínající pěstitelé netuší jestli se u nich doma bude vybrané rostlině líbit, protože některé druhy vyžadují například hodně vzdušné vlhkosti nebo naopak stinné stanoviště, a pokud něco z toho váš byt nebo dům nesplňuje, květina u vás prostě nepřežije.

byt květiny

Nenechte se odradit, posupně přijdete na to jaké druhy dokážete zvládnout a jaké pro vás nejsou vhodné. Mnoho pěstitelů, a to i těch zkušenějších, má problém například s orchidejemi, i když mnoho lidí tvrdí, že jsou zcela nenáročné. Mít doma květiny má blahodárný vliv na naši psychiku, proto to nevzdávejte.

Profile Picture for