Každý se s vedry snažíme bojovat tak trochu po svém. Samozřejmostí by mělo být zvýšení pitného režimu, ovšem to samo o sobě často nestačí. Některé dny jsou vedra tak vysoká, že má člověk chuť strávit celý čas zavřený pouze v lednici. To z logiky věci možné není, a tak je nezbytné zvolit trochu jiná řešení. Dobrou možností je třeba koupě klimatizace. Nejde sice o žádnou drobnou investici, avšak dnes se již tento druh zařízení vyplatí mnohem více než v letech minulých. Kdo nechce příliš utrácet a zároveň se může před domem chlubit vhodným pozemkem, může si místo klimatizace koupit vlastní vodní plochu.

Čistá voda

Ta kupodivu nemusí být vůbec drahá. Některá řešení jsou naopak překvapivě finančně docela nenáročná. Dobrým příkladem za všechny jsou například nadzemní bazény. Cena základních typů se pohybuje okolo deseti tisíc, což jsou slušné peníze. Problém je, že tento druh vodní plochy není vhodný pro plavání, alespoň ne u dospělých osob. Kdo však hledá jen něco na zchlazení celého těla a disponuje vhodnými podmínkami, neměl by příliš dlouho váhat.

Správný prostředek

Vodní plocha však není jedinou investici, kterou je potřeba do venkovního koupání vynaložit. Hodně důležitá je také dezinfekce. Bez té to skutečně nejde. K čištění vody se u nás nejběžněji používá chlór. Ten je nejen efektivní, ale zároveň dokáže potenciální kupce oslovit svou příznivou cenou. Nemá však jen samé klady. Chlór může být často problematický, hlavně ve vyšší koncentraci, kdy může dráždit citlivější pokožku. Navíc ani jeho odér není úplně super. Proto stále více zákazníků preferuje alternativu s aktivním kyslíkem. Ten je sice o něco dražší, avšak nezapáchá ani nezpůsobuje ekzémy. Další možností je mořská sůl. Tu je však potřeba kvůli správné funkčnosti zkombinovat se solonizační jednotkou, a ta nebývá příliš levná.

Holky ve vodě

Kryt

Velmi efektivní jsou i speciální plachty, jejichž úkolem je zakrývat vodní hladinu. Tyto plachty působí nejen protektivně, ale některé typy jsou dokonce uzpůsobeny k ohřívání vody, samozřejmě za příhodných podmínek. Lepší solární plachta na bazén samozřejmě stojí větší peníze než standard.

Profile Picture for