Když si lidé pořizují skříňový trezor, počítají s tím, že bude nedobytný, a že se také případný zloděj nepokusí jej odnést. Jistě by vám byl zcela k ničemu trezor o hmotnosti pouhého půl metráku, který by dva silní chlapi vytáhli z domu na textilních popruzích, naložili do auta a vyrazili do terénu bůhví kam. Základem všech trezorů je tedy zejména vysoká hmotnost. Extrémně vysoká. Taková, se kterou si jen tak někdo neporadí, a kvůli níž se drobní kapsáři i zručnější lupiči nedopouští pokušení.

Jestliže zavítáte k přátelům, co si pořídili trezor, budete zpočátku obdivovat jeho konstrukci, ale zřejmě vás nenapadne ono pozadí, jak probíhá stěhování trezorů stehovani-mamut.cz, a jakým způsobem byl tento masivní kousek vůbec do cílového místa dopraven.

malý trezor

Těžká parta versus těžká technika – na některé typy trezorů nastupuje supertěžká parta, na jiné již speciální pásová vozidla. Malý trezor, pro uchovávání méně cenných předmětů, o hmotnosti do půl druhého metráku, se většinou stěhuje na textilních popruzích ve dvou či více lidech, a trezory větší a masivnější se již bez techniky neobejdou. Většina středně těžkých trezorových skříní váží mezi dvěma sty a šesti sty kilogramy, některé však mohou vážit i jednu tunu. Existují ale i speciální obří trezory, které se nestěhují běžným způsobem, a jde spíše o montáže na míru, na zakázku, u nichž se předpokládá dlouhá životnost bez možnosti přemístění do jiné budovy.

obří trezor

Stěhování do patra – něco jiného je přemístit trezor z přízemí do přízemí a odlišné je to u nadzemních (podzemních) podlaží. Mnohem komplikovanější situace nastávají u akcí s výstupem či sestupem po schodech, poněvadž u trezorů se většinou nepočítá s nákladními výtahy vzhledem k jejich vysoké hmotnosti a někdy i zabranému objemu.

Nosnost budovy – stěhovací firmy nesmí zapomenout i na omezenou nosnost budov, protože toto může být velkou překážkou nekompetentního rozhodnutí a umístění trezoru a v nějakém obytném prostředí.

Profile Picture for