V životě náš potkávají různé situace, se kterými se musíme nějak poprat. Není dobré všechno vzdát. Účty se musí platit, o děti je potřeba se starat. Vždycky je potřeba si najít důvod proč to nevzdat a snažit se dál. I když třeba procházíte těžkým rozvodem a bojujete https://www.prozeny.cz/clanek/doba-jedova-6-toxinu-se-kterymi-denne-bojujete-a-ani-o-tom-nevite-37522 nejen o majetek ale i o děti, je potřeba vydržet, a hlavně se postarat o základ pro život. A tím je bydlení. Často se stává že hlavně během rozvodu jeden z bývalých partnerů odejde bez ničeho, a bitvy o majetek bývají opravdu hrozným zážitkem. Ten kdo nakonec nedostane nic si musí najít ihned náhradní bydlení. A většinou je to žena, kdo přijde o střechu nad hlavou.

tiny house

Ženy mají většinou méně naspořeno, protože jsou část pracovního života doma a věnují se dětem. Mají menší příjmy a logiky si nemohou odkládat stejnou částku měsíčně bokem jako muži. Pokud potom dojde k rozchodu, jsou ženy ve značné nevýhodě. Týká se to zrovna vás? Nemáte kam Jet a nechcete přijít o děti? Pokud máte k dispozici pozemek, můžete si na něj nechat postavit tiny house.

peníze bydlení

Tiny house projekt Tymivtiny.cz vznikl v zahraničí jako řešení na neutěšenou situaci s bydlením. Je to malý domek na kolech, který se dá přistavět kamkoliv. I když je jeho zastavěná plocha často velice malá, poskytuje dost místa na běžný provoz domácnosti i na odpočinek. V zahraničí v něm žije spousta lidí. Je totiž cenově dostupný, a to je hlavní lákadlo pro mnohé zájemce.

Zatímco běžný dům stojí mnoho milionů korun, tiny house stojí “jen” pár stovek tisíc. Většinou dne o částku okolo půl milionu korun, což zvládají splácet i samoživitelky. Splátka je pak většinou nižší než je měsíční nájemné v bytě. Jestli vás zajímá jak takový domek vypadá a uvažujete nad tím že si pořídíte menší bydlení, hlavně ať máte kam složit hlavu, podívejte se na více informací i na nabídku domků, které jsou k dispozici.

Profile Picture for