Poslední roky si můžete všimnout, že solární panely rostou jako houby po dešti. Je to tím že prudce roste zájem o nezávislost na dodávkách energií, které mohou být někdy velice nestabilní. Zejména pokud máte chatu někde uprostřed lesů, kde občas spadne nějaký strom na elektrické vedení, určitě by se vám hodilo, kdybyste měli svůj vlastní zdroj energie. Lidé chtějí být soběstačnější co se energií týče, a to hlavně kvůli tomu, jak razantně poslední roky zdražily.

montáž panelů

Jezdíte na chatu pravidelně, ale kvůli tomu, že je na samotě a není v ní zavedená elektřina, hledáte zdroj, který by vám umožnil elektřinu používat i bez přípojky k veřejné síti? Solární elektrárna na chatu by mohla být ideálním řešením i pro vás. Solární panely jsou zdrojem elektřiny pro případ, že veřejná dodávka nebude fungovat. Jsou součástí odstávky z důvodu údržby anebo když je bouřka a spadnou dráty vysokého napětí, jsou lidé bez elektřiny. A zejména na chatě, kde má člověk už tak snížený komfort, to může být opravdu nepříjemné. Proto si nechte nainstalovat solární panely, které vám zajistí, že budete mít elektřinu k dispozici vždy.

solární panely

Co pro vás bude nejlepší?
Jaký typ panelů si máte vybrat? Kam je bude nejlepší namontovat? Koupit si baterii nebo všechnu elektřinu hned spotřebujete? Na všechny otázky vám odpovíme a navrhneme pro vás to nejlepší možné řešení. Ozvěte se nám, a my vám vypracujeme návrh který pro vás bude nejlepší.

Mít na chatě solární panely určitě oceníte nejen v období bouřek, které je tu v podstatě za dveřmi, ale oceníte je i tehdy, když vám přijde vyučování za elektřinu. Může se stát, že vám zdražila o desítky procent, a to se samozřejmě odrazí v konečném vyúčtování. Využijte možnost mít vlastní elektřinu ze sluníčka a užívejte si alespoň částečnou soběstačnost a nezávislost, jakou vám přinesou i na chatě.

Profile Picture for