Je řada zlozvyků, které jsou tolerovány společností, i když se o nich ví, že jsou zdraví škodlivé, k takovým patří alkohol a cigarety. Ačkoliv už je mnohokrát dokázáno, že alkohol a kouření mají nepříznivý vliv na lidský organismus, přesto neexistuje přímý zákaz jejich užívání. Obojího se týká pouze zákaz pro děti do osmnácti let a kouření je na mnoha místech zakázáno. A právě od tohoto omezení kouření jak v restauracích, tak na veřejných prostranstvích, vedla k tomu, že kuřáci musí omezit svůj zlozvyk, možná některé to přesvědčilo, aby kouřit přestali a někteří přešli z klasických cigaret na elektronické cigarety, které aspoň o něco snižují škodlivost nikotinu.

kouření

Elektronické cigarety např. vaporesso luxe, jsou řešením pro ty, kteří se neumí svého zlozvyku zbavit a přitom nechtějí své plíce zatěžovat nikotinem z klasických cigaret. Těžko říct, nakolik jsou elektronické cigarety také škodlivé, určitě již proběhla řada studií, ale doba, po kterou jsou mezi kuřáky ještě není tak dlouhá. I běžné cigarety zprvu doporučovali lékaři, než se přišlo na jejich jednoznačnou škodlivost. Elektronické cigarety mají jednoznačně méně nikotinu a dokonce se prodávají náplně, které jsou bez nikotinu, lépe řečeno, mají jen stopové prvky škodlivých látek a tak jsou, co se škodlivosti týká, nesrovnatelné.

kouření

Kouříte a nevíte jak se svého zlozvyku zbavit? Můžete zkusit vapovat. Asi to nebude přesná náhrada, ale rozhodně dostanete do svých plic mnohem méně škodlivých látek a vaše tělo vám bude vděčné. Zároveň můžete vyzkoušet i různé příchutě a tím obohatit své kuřácké zážitky.

Kouření nepůjde zakázat. Mnoho lidí je na kouření závislých a neuměli by se své závislosti jen tak vzdát, ale je správná cesta, pokud se zakazuje přístup k cigaretám dětem a že jsou kuřáci vykázání z veřejných prostor. Zbytek už je na kuřácích samotných.

Profile Picture for