Jsou lidé, kteří si usmysleli, že se vydají na podnikatelskou dráhu. Takových u nás určitě nebylo a není a zřejmě ani v budoucnu nebude málo. Protože se vždycky najde někdo, kdo dá před skromnou jistou existencí zaměstnance přednost svobodě v nejistotě. Mnozí lidé si u nás tedy už založili své podniky, provozují je a žijí tak, jak jim to jejich individuální podmínky dovolují. A možná by jich bylo ještě více, kdyby tito věděli, jak si usnadnit své podnikatelské začátky.

lidé ve firmě

Leckoho z lidí totiž odrazuje od vydání se na podnikatelskou dráhu skutečnost, že si musí svoji firmu nejdřív založit. A kdo se něčemu podobnému ještě nikdy nevěnoval, má z toho logicky možná i nemalé obavy. Protože kdo z nezkušených lidí ví, jak přesně se která firma zakládá? Kdo ví, na které úřady má zajít, koho oslovit, jaké formuláře vyplnit a kam je kdy odevzdat? Kdo ví, jaká razítka si musí kvůli svému podnikání sehnat?

podpis smlouvy

Prostě může mít leckdo strach z toho, že se mu bude zakládání jeho firmy komplikovat a že to třeba ani nezvládne. A tak váhá, zda to má nebo nemá zkoušet. Až to možná nakonec rezignovaně vzdá. Což je ale něco, co by se stávat nemělo. Rezignace kvůli pouhé neznalosti není žádoucí. Stejně jako není žádoucí vzdá se vlastního podnikání třeba jenom proto, že člověk nemá zrovna na to zařizování všeho možného čas. Protože když na to přijde, dá se najít způsob, jak si založit svůj podnik i daleko pohodlnějším, rychlejším a jistějším způsobem. Nabízí se tu totiž i prodej ready made společnosti. Čímž je míněno, že si kdokoliv z nás může kdykoliv koupit i už hotovou společnost s ručením omezeným. Je tu totiž firma, která má právě takové s.r.o. ve své nabídce. A stačí si tu jen vybrat a zaplatit.

Za nějakých necelých deset tisíc si tu každý kdykoliv pořídí takovou společnost s ručením omezeným, jaká se mu v nabídce zamlouvá, a má po starostech.

Profile Picture for