Mohlo by se zdát, že na nějakém tom kousku půdy není nic vzácného a drahého a měla by být tím pádem k mání zadarmo nebo za pár drobných. A když se podíváme třeba na cihly nebo tvárnice, co je cenného na nich? Zdánlivě také nic. Vždyť je to jenom hodně ztvrdlá do kostky vytvarovaná hlína, po jaké tak často šlapeme naprosto bez zájmu. A tak by se mohlo na první pohled zdát, že aspoň co se tohoto týká není stavba nějaké nemovitosti žádný problém. Co se finančních záležitostí týká.

Ale stavby jsou přesto drahé. A ať si chceme nějakou tu budovu postavit nebo rovnou koupit, vychází to na velké peníze. Na čemž je pozitivní vlastně jenom to, že když pak něco takového máme, máme právě takový hodně drahý, cenný majetek.

eura mince

Ale jak takový nemovitý majetek získat, pokud nejsme vysloveně milionáři? Jak získat objekt, ve kterém bychom mohli žít, kde bychom se mohli rekreovat nebo ho třeba využívat i k jiným účelům? Tedy jak něco takového zaplatit? Je samozřejmé, že na to většina z nás peníze našetřené nemá. A než by se našetřily, uteklo by zbytečně moře času. A kdo ví, kolik z nás by šetřilo po celý zbytek života a stejně se nikdy nashromáždění potřebné částky nedočkalo?

eura bankovky

A tak je v případě mnoha lidí lepší si na koupi něčeho podobného půjčit. Oslovit nějakou finanční instituci, požádat ji třeba o několik milionů a těmi koupi nemovitosti financovat. Ale když ony nám banky takové peníze jen tak nepůjčí. Není jisté, že jim bude cizí člověk půjčené peníze splácet. A tak se u takto velkých půjček obvykle bere hypotéka na pozemek https://www.americkahypoteka.cz/hypoteka-na-pozemek/. Protože za tu se ručí nemovitostí, kterou člověk před nikým nikam neschová, a pak je jisté, že budou půjčené peníze splaceny. A tím pádem může nebankovní společnost půjčit lidem směle i velké peníze. A kdo chce, může tedy mít i nemovitost, na kterou sám prozatím nemá.

Profile Picture for