Jak vypadá svatební oznámení, si většina z vás jistě dovede představit. Když se však chystáte tisknout oznámení vlastní, můžete na něco zapomenout. Zkontrolujte pečlivě vše, co tam má být, aby z textu byly informace zřejmé a nebylo nutné klást spoustu dalších otázek.

muž a žena

Jména snoubenců

Každému svatebnímu oznámení dominuje jeden zásadní jev, a tím jsou jsou jména nevěsty a ženicha. Na ně se upíná nejvíce pozornosti, a je tedy zcela logické, že právě ta by měla být vytištěna na kartonovém podkladu zajímavým fontem a v působivé barvě. Nechtějte oznámení tisknout s převahou černé a šedé, máme spoustu jiných, krásnějších barev, a kromě zlaté tu může být zelená nebo růžová, což jsou obě barvy lásky, citu a srdce.

růže na stole

Časové a místopisné údaje

Může se stát, že věnujete spoustu energie výběru designu svatebního oznámení, ale jaksi se vám vykouří z hlavy informace, která by tu měla být uvedena v každém případě, a sice kdy a kde proběhne slavnostní obřad a případná oslava v soukromí. Nezapomeňte proto uvést, že se Karel s Marií rozhodli spojit svůj život v jeden svazek, což stvrdí před oddávajícím úředníkem a dvěma svědky například v Kladně na městské radnici, anebo třeba při letu balónem z blízkého sportovního letiště.

Vtipné dodatky

Oznámení mohou být jednoduchá a strohá, ale také velmi vtipná, opatřená některými zajímavými dodatky. Například chystáte-li svatební oslavu na zahradě u relaxačního bazénu, anebo máte přímo pronajatý venkovní plavecký bazén,, hodí se na oznámení uvést závěrečnou glosu „plavky a vlastní ručník s sebou“. Dodatků tu může být celá řada, které souvisí s uspořádanou zábavou, a může jít o upozornění, aby si hosté nezapomněli vzít civilní oblečení či vhodnou sportovní obuv, pokud pro ně pořádáte lukostřelbu, plážový volejbal nebo opékání na ohni či grilování na dřevěném uhlí.

Profile Picture for