Pokud se chceme naučit novým dovednostem, pak jedna z možností, které máme k dispozici, jsou i webináře. Když se podíváte na internetu, zjistíte, že jejich záběr je skutečně široký. Zdálo by se, že pokud se chceme cokoliv naučit, vždy narazíme na některý, který nám právě toto slibuje. Avšak mnoho lidí, zvláště těch starších, o tomto termínu vůbec neslyšela a v podstatě neví, o co se vlastně jedná. A to je škoda, neboť mohou být poměrně užitečné.

 

příprava na webinář

 

Ve skutečnosti se jedná o klasický seminář, pouze s tím rozdílem, že namísto osobně probíhá přes internet, nejčastěji pomocí některého z videokonferenčních programů. Existují však i takové, které jsou čistě ve formě již předtočených videí. Jejich výhodou pak je, že si je můžeme pustit, kdykoliv máme volný čas, a nemusíme hlídat, abychom byli v danou dobu volní.

 

Asi není potřeba říkat, jaké to má výhody – těchto lekcí se může účastnit podstatně větší počet lidí, kteří navíc mohou být z celé republiky. Díky internetu zde totiž vzdálenost nehraje roli, což účastníkům i lektorovi umožňuje větší časovou flexibilitu – nemusí nyní trávit i několik hodin v dopravě, stačí jen zapnout počítač

 

zápis do webináře

 

Také je tu finanční úleva. Nejenže jsou internetové webináře levnější, než ty klasické, ale také mnohdy odpadnou další přidané náklady, jako například na dopravu či jídlo. A pokud je konán v pracovní době, může se po něm zaměstnanec bez problému vrátit do práce, což je samozřejmě výhodné i pro zaměstnavatele. Zde je však potřeba vše předem dohodnout tak, aby to vyhovovalo jak lektorovi, tak i jeho posluchačů.

 

Ovšem nelze tu nezmínit také určitá negativa. Tím prvním je ztráta osobního kontaktu. I když se totiž jedná o živou verzi, stále zde ještě nebude věnována taková individuální pozornost. To může způsobit problémy zejména těm, kteří danou látku hůře chápou. Je proto faktem, že osobní kurzy jsou v některých případech zkrátka nezbytné.

Profile Picture for